İyi Bir Geleceğe, Güçlü Bir Adım...

SAMKON ve Avrasya MYM Arasında İşbirliği Anlaşması

SAMKON ve AVRASYA Mesleki Yeterlilik Merkezi arasında yapılan protokol kapsamında;

     İşgücü piyasasının gereksinimleri karşılanmak üzere, Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından yayımlanan ulusal yeterliliklere uygunluğunu tespit etmek, sınav ve belgelendirme faaliyetlerini yürütmek, sınav merkezleri oluşturmak ve işletmek üzere kurulmuş olan AVRASYA MYM ile SAMKON arasında yapılan işbirliği ile üye Federasyon ve Federasyonlarımıza üye Derneklerimiz ve üyelerinin ihtiyaç duydukları ve ilgili mevzuatlar kapsamında AVRASYA MYM tarafından verileceK mesleki yeterlilik hizmetlerine SAMKON çatısı altında hızlı ve güven ortamında ulaşmalarını sağlayacak işbirliği protokolü imza altına alınmıştır.

     SAMKON Genel Başkanı Sezgin GÜMÜŞ, yapılan protokol ile iş hayatında yer alan ve alacak hemşehrilerimizin T.C ve Uluslararası geçerliliği sahip Mesleki Yeterlilik Belgelerinin başvuru ve mesleki yeterliliklerinde daha hızlı ve kaliteli bir sistem içerisinde mesleki yeterlilik ve belgelendirme süreçlerini sorunsuz bir şekilde yapabilmeleri adına AVRASYA MYM işbirliğine gidildiğini belirtmiştir.

     İmza töreninde SAMKON misafiri olan Salıpazarı Belediye Başkanı Halil AKGÜL protokolün SAMKON ve Samsun'lu hemşehrilerimize hayırlı olmasını temenni etmiştir.

     Konu hakkında SAMKON Genel Merkezi ve AVRASYA MYM, en kısa sürede Federasyon ve Derneklerimizden vatandaşların bilgi alabiliceğini belirtmişlerdir.

AVRASYA MYM Genel Müdürü Kazım ÖZÇELİK;

    Verdiğimiz kaliteli hizmetin ölçütlerini; bağımsız olma, zaman yönetiminde başarı, karşılıklı güven, kapsamlı iş birliği, prosedür takibinde devamlılık, hizmet sonrası destek ve güncellenebilir, proaktif çalışma yöntemleri şeklinde belirliyoruz.

    Kuruluş çalışanlarımızın görevleriyle ilgili tüm kalite gerekliliklerini öğrenmelerini ve  işletmelerinizi bilgi toplumunun gerektirdiği değişime ve teknolojik yeniliklere hazırlamayı hedefliyoruz. Kazanımlarımıza, birlikte çalıştığımız kurum veya kişilerin başarılarını referans olarak eklemeyi ve süreklilik arz eden hizmetlerimizle çalışanlarınızın edindikleri tecrübe ve bilgileri işlerinde uygulamalarını sağlayarak hizmet kalitemizin düzeyini artırmayı görevimiz biliyoruz.

Doğru Bilgi Akışı, Zamanında Yönlendirme

     Her geçen gün değişimin baş döndürücü hızıyla kendini gösterdiği iş dünyası; yeniliklere açık olmayı, verimliliği, hizmetlerimizin geliştirilmesi ve sunumunda belge talep edenlerin istek ve beklentilerini göz önünde bulundurmaya odaklanmayı, hizmet sunduğumuz kurum ve kişileri sektörlerinde daima  bir adım öne taşımayı gerektiriyor. İşimiz, bu bağlamda en doğru ve güvenilir prosedürlerle sertifikalandırma sürecini sorunsuz şekilde tamamlamak.

     Hizmet ilkelerimziden taviz vermeden rekabet edebiliyor ve hizmet alanımızı sürekli genişletiyoruz. Kurumsal profilimizle çalışmalarımızı profesyonelce devam ettiriyor, bu hizmetleri sağlarken de ilgili yasal yükümlülüklerimizi yerine getiriyoruz.

    Personel Belgelendirme kuruluşu olarak göstereceğimiz faaliyetlerimizin tümünde, tarafsızlıkla hizmet vermek, TS EN ISO IEC 17024 Standardının gereklerini yerine getirmek ve sürekliliğini sağlayarak başarıdaki kalıcılık ve artışı sağlamak, personel belgelendirme talebinde bulunan adaylara titizlikle adil yaklaşımlarda bulunmak, bu bağlamda bağımsız ve sadece bilime ve gelişime odaklı süreçleri işletmek, belgelendirdiğimiz tüm bireylerin bilgilerini gizlilik ve güvenlik şartlarımıza göre muhafaza etmek, hizmetleri sunabileceğimiz yerel ve uluslararası pazarlardaki nüfuzumuzu artırmak, Türkiye’de ve dünyada yetkin, aktif ve sürdürülebilir bir ölçme, değerlendirme, belgelendirme merkezi olarak tercih edilen kuruluşlardan birisi olmak en büyük kalite parametremiz, genişletilebilir vizyonumuz ve temel çalışma politikamızdır " dedi.

Haber kaynağı için tıklayınız.